Ne tür Meme implantları mevcuttur? (örn. silikon veya saline ) ?

Mevcut iki ana meme implantı türü vardır: silikon ve saline. Her türün kendine özgü özellikleri, yararları ve sakıncaları vardır.

Silikon implantlar, doğal meme dokusu hissini yakından taklit eden bir silikon jel ile doldurulur. Göğüse yerleştirilmeden önce jel ile önceden doldurulurlar ve çeşitli şekil ve boyutlarda mevcutturlar. Silikon implantların, salin implantlara kıyasla daha doğal bir his ve görünüme sahip olduğu kabul edilir. Ayrıca salin implantlardan daha az kırışma ve dalgalanma eğilimi gösterirler.

Salin implantlar memeye yerleştirildikten sonra steril tuzlu su solüsyonu ile doldurulur. Ayrıca çeşitli şekil ve boyutlarda mevcutturlar ve yerleştirildikten sonra istenen boyut ve şekle ulaşmak için ayarlanabilirler. Salin implantların, silikon implantlara kıyasla biraz daha sıkı bir his verdiği kabul edilir. Ayrıca silikon implantlardan daha ucuzdurlar.

Silikon ve salin implantlar arasında seçim yapma kararı, arzu ettiğiniz görünüm, bütçe ve kişisel tercihler dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Bir karar vermeden önce seçeneklerinizi kalifiye bir plastik cerrahla tartışmak ve her tip implantın artılarını ve eksilerini tartmak önemlidir.

Her iki implant tipi de silikon dış kabuğa sahiptir ve memeye bir kesi ile yerleştirilir, fark dolgu materyalindedir. Silikon jel salin solüsyondan daha kalındır ve daha doğal bir his sağlar. Silikon implantlar da önceden doldurulmuştur, yani zaten jelle dolu olan memeye yerleştirilirler. Silikon implantlar, doğal memeyi daha iyi taklit etmek için çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir.

Salin implantlar ise memeye boş olarak yerleştirilir ve ardından steril tuzlu su solüsyonu ile doldurulur. Salin implantlar ayrıca çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir, ancak silikon implantlardan biraz daha sıkı bir his verme eğilimindedirler. Tuzlu implantların yararı, silikon implantlardan daha ucuz olmalarıdır.

Her iki implant tipinin de yırtılma, sızıntı ve kapsül kontraktürü gibi potansiyel riskler taşıdığını akılda tutmak önemlidir. Cerrahınızla düzenli takip ziyaretleri ve rutin mamogramlar, implantlarınızla ilgili olası sorunları tespit etmede önemlidir.

Sonuç olarak, hem silikon hem de salin implantların kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Bir karar vermeden önce seçeneklerinizi kalifiye bir plastik cerrahla tartışmak ve her tip implantın artılarını ve eksilerini tartmak önemlidir. Göğüs büyütme ameliyatı, çok fazla düşünmeyi ve araştırmayı gerektiren kişisel bir karardır. Nitelikli bir cerrah seçmek ve gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *