Gluteal Augmentasyon nedir?

Kalça büyütme veya Brezilya Popo Kaldırma olarak da bilinen kalça büyütme, daha dolgun, daha çekici bir şekil oluşturmak için kalçaların güçlendirilmesini içeren kozmetik bir prosedürdür. Prosedür yağ transferi, implantlar veya her ikisinin kombinasyonu ile yapılabilir.

İşlem, cerrahın tedavi edilecek bölgede küçük kesiler yapmasıyla başlar. Yağ transferi için cerrah, liposuction kullanarak karın, kalça veya baldırlar gibi vücudun bir bölgesindeki fazla yağı alacaktır. Yağ daha sonra kalçalara yeniden enjekte edilmeden önce işlenir ve saflaştırılır. İmplant durumunda, cerrah implantı yerleştirmek ve doğru konumda olduğundan emin olmak için kalçada bir cep oluşturacaktır.

Kalça büyütme tipik olarak genel anestezi veya IV sedasyon kullanılarak ayaktan tedavi bazında yapılır. Ameliyatın boyutuna bağlı olarak prosedürün tamamlanması birkaç saat sürebilir.

Kalça büyütme işleminden sonraki iyileşme süresi değişebilir, ancak çoğu hasta birkaç hafta içinde işine ve normal aktivitelerine dönebilir. Ancak, nihai sonuçların görünür hale gelmesi birkaç ayı bulabilir.

Kalça büyütmenin büyük bir cerrahi prosedür olduğunu ve enfeksiyon, kanama veya yara izi gibi komplikasyon riski olduğunu akılda tutmak önemlidir. Cerrah tarafından sağlanan, tipik olarak cerrahi bölgeye nasıl bakım yapılacağına ve bölgede travmaya neden olabilecek faaliyetlerden nasıl kaçınılacağına dair talimatları içerecek olan operasyon sonrası talimatları takip etmek de önemlidir.

Sonuç olarak, aynı zamanda kalça büyütme veya Brezilya Popo Kaldırma olarak da bilinen Kalça büyütme, daha dolgun ve daha çekici bir şekil oluşturmak için kalçaların güçlendirilmesini içeren kozmetik bir prosedürdür. Yağ transferi, implantlar veya her ikisinin kombinasyonu ile yapılabilir. Prosedür tipik olarak genel anestezi veya IV sedasyon kullanılarak ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. İyileşme süresi genellikle birkaç haftadan birkaç aya kadardır. Kalça büyütmenin sizin için en iyi seçim olup olmadığını belirlemek ve ameliyatın sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmak için kalifiye ve deneyimli bir plastik cerraha danışmak önemlidir. Bunun büyük bir cerrahi prosedür olduğunu ve enfeksiyon, kanama veya yara izi gibi komplikasyon riskinin olduğunu akılda tutmak da önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *