Boyun germe ameliyatı nedir?

Alt ritidektomi olarak da bilinen boyun germe ameliyatı, boyundaki kırışıklıkların, sarkan cildin ve diğer yaşlanma belirtilerinin görünümünü iyileştirmek için boyundaki derinin, kasların ve altta yatan dokunun sıkılaştırılmasını ve yeniden konumlandırılmasını içeren cerrahi bir prosedürdür. alan. Prosedürün amacı, doğal görünümlü bir sonucu korurken daha genç ve tazelenmiş bir görünüm yaratmaktır.

Prosedür, cerrahın altta yatan doku ve kaslara erişmek için tipik olarak kulakların arkasında bir kesi yapmasıyla başlar. Cerrah daha sonra daha genç ve tazelenmiş bir görünüm oluşturmak için cildi, kasları ve alttaki dokuyu sıkılaştıracak ve yeniden konumlandıracaktır. Fazla deri çıkarılır ve kesi dikişlerle veya cerrahi zımbalarla kapatılır.

Boyun germe ameliyatı, yüzün ve boynun genel görünümünü iyileştirmek için tek başına veya yüz germe veya liposuction gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılabilir.

Prosedür tipik olarak genel anestezi veya IV sedasyon kullanılarak ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. Ameliyatın boyutuna bağlı olarak prosedürün tamamlanması birkaç saat sürebilir.

Boyun germe ameliyatından sonra iyileşme süresi değişebilir, ancak çoğu hasta birkaç hafta içinde işine ve normal aktivitelerine dönebilir. Ancak, nihai sonuçların görünür hale gelmesi birkaç ayı bulabilir.

Boyun germe ameliyatının büyük bir cerrahi işlem olduğunu ve enfeksiyon, kanama veya yara izi gibi komplikasyon riskinin olduğunu akılda tutmak önemlidir. Cerrah tarafından sağlanan, tipik olarak cerrahi bölgeye nasıl bakım yapılacağına ve bölgede travmaya neden olabilecek faaliyetlerden nasıl kaçınılacağına dair talimatları içerecek olan operasyon sonrası talimatları takip etmek de önemlidir.

Sonuç olarak, Boyun germe ameliyatı, kırışıklıkların, sarkan cildin ve diğer yaşlanma belirtilerinin görünümünü iyileştirmek için boyundaki derinin, kasların ve altta yatan dokunun sıkılaştırılıp yeniden konumlandırılmasını içeren cerrahi bir prosedürdür. Prosedür, yüzün ve boynun genel görünümünü iyileştirmek için tek başına veya yüz germe veya liposuction gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılabilir. Boyun germe ameliyatının sizin için en iyi seçim olup olmadığını belirlemek ve ameliyatın sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmak için kalifiye ve deneyimli bir plastik cerraha danışmak önemlidir. Bunun büyük bir cerrahi prosedür olduğunu ve enfeksiyon, kanama veya yara izi gibi komplikasyon riskinin olduğunu akılda tutmak da önemlidir. Cerrah tarafından verilen ameliyat sonrası talimatları takip etmek de önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *